Nacházíte se: Domů Služby
Najdete nás též na:
Klempířské práce jsme schopni realizovat dle přání zákazníků v těchto možných variantách:
Jsou nejrozšířenější povrchovou úpravou ocelového plechu, která však vyžaduje pravidelnou povrchovou úpravu v rozmezí 3 – 5 let. Tato úprava pak chrání plech před povětrnostními vlivy.
Jsou ideální kombinací žárově pozinkované oceli, která dodává potřebnou pevnost a ochranná vrstva plastu je tvořená 25–50 μm, který je barevně stálý a nepodléhá korozi. Možnost výběru ze širokého spektra barevných provedení.
Žárově zinkovaná ocel poplastovaná 0,6-0,8mm PVC nebo TPO. Plech je vhodný na detaily ukončení PVC nebo TPO zastřešení.
Plechy jsou i přes svou nízkou hmotnost velmi odolné, mají výborné chemické vlastnosti a vysokou tvárnost. Pokud se zvolí tento typ materiálu s kvalitní povrchovou úpravou, jeho životnost se pohybuje více jak 100 let.
Plechy jsou slitina zinku,titanu a mědi, která si přirozenou cestou vytváří ochranu před povětrnostními vlivy.
Plechy patří do vyšší cenové kategorie, její nespornou výhodou je však bezúdržbový charakter a dlouholetá odolnost. Přestože měď časem mění svůj vzhled vlivem koroze, její vlastnosti se nemění.
Nerezavějící ocel je druh oceli, jejíž hlavní požadovanou vlastností je odolnost vůči korozi. Nerez je vysocelegovaná ocel - slitina chromu, niklu a železa, jež má obsah 10,5-30 % chromu, do 30 % niklu nebo do 2,5 % manganu.
Níže naleznete sortiment střešních krytin, které Vám dokážeme nabídnout. Podrobnější informace o naší nabídce nebo konkrétní kalkulaci s Vámi rádi vyřešíme osobně po telefonické dohodě.
Pálená taška představuje jednu z tradičních střešních krytin, která je v našich podmínkách velice hojně používaná. Mezi její vlastnosti můžeme zařadit dlouhou životnost, má dobré izolační vlastnosti a je mrazuvzdorná. Běhen její životnosti se téměř nemění její vzhled.
Betonové tašky jsou vodotěsné, odolávají mrazu, tlaku a deformaci, jsou rozměrově přesné a jednoduché na pokládku. Nevýhodou u betonových tašek je vyšší hmotnost, dnes ovšem výrobci umí vyrobit tzn. velkoformátové tašky, které vykazují na m2 plochy střechy nižší hmotnosti, funkční životnost betonových krytin je velmi vysoká - cca 80 let. Výroba betonových tašek má v našich zeměpisných šířkách dlouhou tradici.
Tyto šindele se vyrábí z asfaltových pásů s vložkou. Vysekáváním se vyráběj různé tvary. Asfaltové šindele se skládají ze skelné nosné vložky, technologicky upraveného asfaltu a kamenného posypu. Bitumenové šindele jsou k dispozici v různých cenových ale i kvalitativních úrovních. Některé typy šindelů jsou samolepící.
Do plechových skládaných střešních krytin (neboli plechových profilovaných krytin) je možné zahrnout plechové taškové krytiny, trapézové plechy a tvarované plechové šablony.
Plechové skládané krytiny mají nízkou hmotnost, vyrábí se v mnoha tvarech, barvách a povrchových úpravách. Skládané plechové krytiny se vyrábějí většinou ve formě pásů (mimo plechové šablony), pásy jsou pokládány od hřebene k okapu. Záruky na plechové skládané krytiny jsou poskytovány většinou kolem 10ti let, někteří výrobci poskytují i delší v závislosti na druhu povrchové úpravy (až 50 let). Životnost těchto krytin se odvíjí právě od použité povrchové úpravy, kvality plechu a také místa, kde se plechová krytina nachází - pohybuje se cca od 40ti let. Plechové skládané krytiny se provádějí zejména na laťování.
Falcování je metoda spojování plechů. Na falcovaném plechovém pásu je otevřená stojatá drážka (falc), kladená od okapové hrany k hřebenu střechy. Plechové pásy se bočně spojují uzavřením zmíněné dvojité stojaté drážky. Falcované plechy jsou krytiny vhodné od 3°. Pokládka na dřevěné bednění nebo OSB desky. Podkladní vrstva pod falcované plechy musí být strukturovaná rohož pro umožnění odvodu případného kondenzátu na vnitřní straně plechu.
Světlopropustné plastové krytiny se vyrábějí z různých druhů materiálů (polyesteru, PVC, polykarbonát, sklolaminát)
Polykarbonát je termoplastický polymer neboli termoplast. Polykarbonát má dobrou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazu a dobré optické vlastnosti.
Sklolaminát je tvořen z polyesterové pryskyřice a sklených vláken. Sklolaminátové desky vykazují perfektní mechanické vlastnosti. Díky skelnému vláknu výborně odolávají sněhu a větru.
Polyester - mimořádně odolný materiál z tepelně vytvrzené polyesterové pryskyřice a nosné výztuže ze skelných vláken. Použité materiály dávají výrobku výborné užitné vlastnosti - zejména vysokou odolnost vůči UV záření a dlouhodobou životnost. U průsvitných desek nedochází ke snížení světelné propustnosti vlivem stárnutí.
Především v extrémních podmínkách při velmi nízkých teplotách si světlopropustné desky uchovávají svou vysokou odolnost vůči nárazům, jak v interiéru, tak v exteriéru. Nevláknitá struktura desek vytváří vysoce hladký povrch, což zabraňuje zachycování prachu a nečistot a zajišťuje silnou rezistenci vůči námraze.
Střešní hydroizolační fólie se používají u plochých střech a střech s mírným
sklonem jako finální hydroizolační vrstva. Jejich aplikace na střeše je pomocí mechanického kotvení a horkovzdušného svaření jednotlivých pásů mezi sebou nebo přitížení (např. kačírek, dlažba) a horkovzdušného svaření. Běžným systémovým doplňkem k střešním fóliím jsou ukončovací poplastované plechy, na které se fólie horkovzdušně navařuje na podkladní separační rohož.
- dodávají se nejčastěji v tloušťkách 1,5 až 2,0mm a v šířích 1 až 2m, použitelné jak na mechanické kotvení, tak na přitížení (dle nosné vložky). Jejich výhodou je rychlá a snadná svařitelnost, tvárnost a flexibilita. Nevýhodou nižší životnost oproti dalším typům fólií.
- dodávají se v tloušťkách 1,5 až 2,5mm a v šířkách 1 až 2m. Použitelnost FPO fólií je stejná jako u PVC fólií. Výhoda tohoto typu fólií je delší životnost oproti PVC fóliím, nevýhodou je pak např. náročnější na svaření a flexibilitu, dražší oproti PVC fóliím.
Asfaltové pásy (lepenky) se využívají jako hydroizolační vrstva u plochých střech a u střech s mírným sklonem. Pokládka probíhá pomocí nahřátí asfaltu plynem a natavení na podkladní konstrukci. Asfaltové pásy mohou být také kotveny a ve spojích nataveny.
Asfaltové (bitumenové) střešní pásy se rozdělují na modifikované a oxidované.
Modifikované asfaltové pásy se dále rozdělují jako tzv. "SBS pásy" nebo "APP pásy" (rozdíl ohebnost, tvárnost, flexibilita asfaltu při vyšších a nízkých teplotách). Modifikované pásy se používají jako vrchní i spodní (podkladní) vrstva hydroizolačního souvrství ploché střechy. Vrchní vrstva je dodávána s posypem pro prodloužení životnosti pásu proti UV záření.
Zelené střechy se v průběhu 20. století staly typickým rysem kvalitního moderního urbanismu. Jejich základní funkcí je nahrazovat zeleň, kterou dům místu odebral. Jsou nejen estetickým, ale i funkčním prvkem, který znamená přínos pro dům i jeho okolí.
Pokud plánujete pro váš dům zelenou střechu, je zapotřebí v projektu myslet na splnění tří podmínek. Dostatečnou únosnost střechy dle jejího typu – u intenzivních střech musí být vyšší než u extenzivních. Dále je nutné zajistit takovou hydroizolační fólii, která splňuje atest proti prorůstání kořínků FLL. A nakonec je třeba zajistit odtok vody ze střechy. V případě potřeby vám pomůžeme podmínky přizpůsobit tak, aby bylo možné zelenou střechu realizovat.
Způsob založení zelené střechy závisí na tom, jakou má únosnost, jestli hrozí sesuv půdy apod. Vždy se skládá z několika vrstev. Ochranná vrstva chrání střešní plášť a hydroizolační fólii před poškozením. Drenážní vrstva odvádí a zadržuje přebytečnou vodu. Filtrační vrstva zabraňuje zanášení drenážní vrstvy drobnými částicemi ze substrátu. U intenzivních střech se jako substrát používá klasická zemina. Extenzivní střechy naopak vyžadují stabilní substrát z pórovitých materiálů s vysokou drenážní funkcí jako je keramzit, láva nebo pemza.
Ozelenění ploché střechy znamená prodloužení její životnosti na prakticky neomezenou dobu. Substrát a rostliny vytváří na zelené střeše stabilní mikroklima, a tudíž je střecha lépe chráněna a déle vydrží.
Listy rostlin odrážejí a absorbují v zimě vyzářené teplo a substrát účinně chrání před větrem, který by jinak mohl být příčinou až 50% tepelné ztráty. V létě pak naopak zelené střechy slouží k udržení příjemné teploty i v případě extrémního počasí.
Provětrávaná fasáda zcela nahradí klasické zateplení domu polystyrenem, protože součástí její skladby je izolant, jehož sílu volíte libovolně dle svých preferencí. Při výběru zohledněte také klimatické podmínky.
Máme dostatečné skladové zásoby výrobků pro klempíře - okapové systémy, plechy v tabulích i ve svitcích, klempířské prvky, spojovací materiály, nářadí pro dělníky.
Dále se specializujeme na VÝROBU KLEMPÍŘSKÝCH PRVKŮ na zakázku dle vlastního návrhu .
V naší klempířské dílně je možné si zakoupený materiál zpracovat.
Důležitost střešních oken spočívá v propustnosti přirozeného světla do prostoru půdních staveb. Oproti fasádním oknům mají střešní okna výhodu přímého dopadu světla bez stínění okolními domy. Střešní okna se vyrábí v široké škále rozměrů, materiálů s různými parametry tepelné propustnosti. Mohou být výkyvná nebo výklopně výkyvná s vysokou osou otáčení, plastová nebo dřevěná. Při výběru střešního okna je třeba mít na paměti, k čemu vlastně budou sloužit, a zda jsou pro prostor vhodná a dostačující.
Nabízíme pronájem přívěsové pracovní plošiny
DINO LIFT, typ 180XTB II [technické parametry].