close
Střechy Pospíšil s.r.o.
Volejte +420 603 109 592

Pokrývačské práce

STŘEŠNÍ KRYTINY

Níže naleznete sortiment střešních krytin, které Vám dokážeme nabídnout. Podrobnější informace o naší nabídce nebo konkrétní kalkulaci s Vámi rádi vyřešíme osobně po telefonické dohodě.

Pálená krytina

Pálená taška představuje jednu z tradičních střešních krytin, která je v našich podmínkách velice hojně používaná.
Mezi její vlastnosti můžeme zařadit dlouhou životnost, má dobré izolační vlastnosti a je mrazuvzdorná. Běhen její životnosti se téměř nemění její vzhled.

Betonová krytina

Betonové tašky jsou vodotěsné, odolávají mrazu, tlaku a deformaci, jsou rozměrově přesné a jednoduché na pokládku. Nevýhodou u betonových tašek je vyšší hmotnost, dnes ovšem výrobci umí vyrobit tzn. velkoformátové tašky, které vykazují na m2 plochy střechy nižší hmotnosti, funkční životnost betonových krytin je velmi vysoká - cca 80 let. Výroba betonových tašek má v našich zeměpisných šířkách dlouhou tradici.

Bitumenové krytiny

Tyto šindele se vyrábí z asfaltových pásů s vložkou. Vysekáváním se vyráběj různé tvary. Asfaltové šindele se skládají ze skelné nosné vložky, technologicky upraveného asfaltu a kamenného posypu. Bitumenové šindele jsou k dispozici v různých cenových ale i kvalitativních úrovních. Některé typy šindelů jsou samolepící.

Plechové krytiny skládané

Do plechových skládaných střešních krytin (neboli plechových profilovaných krytin) je možné zahrnout plechové taškové krytiny, trapézové plechy a tvarované plechové šablony.

Plechové skládané krytiny mají nízkou hmotnost, vyrábí se v mnoha tvarech, barvách a povrchových úpravách. Skládané plechové krytiny se vyrábějí většinou ve formě pásů (mimo plechové šablony), pásy jsou pokládány od hřebene k okapu. Záruky na plechové skládané krytiny jsou poskytovány většinou kolem 10ti let, někteří výrobci poskytují i delší v závislosti na druhu povrchové úpravy (až 50 let). Životnost těchto krytin se odvíjí právě od použité povrchové úpravy, kvality plechu a také místa, kde se plechová krytina nachází - pohybuje se cca od 40ti let. Plechové skládané krytiny se provádějí zejména na laťování.

Plechové krytiny falcované

Falcování je metoda spojování plechů. Na falcovaném plechovém pásu je otevřená stojatá drážka (falc), kladená od okapové hrany k hřebenu střechy. Plechové pásy se bočně spojují uzavřením zmíněné dvojité stojaté drážky. Falcované plechy jsou krytiny vhodné od 3°. Pokládka na dřevěné bednění nebo OSB desky. Podkladní vrstva pod falcované plechy musí být strukturovaná rohož pro umožnění odvodu případného kondenzátu na vnitřní straně plechu.

Plastové krytiny

Světlopropustné plastové krytiny se vyrábějí z různých druhů materiálů (polyesteru, PVC, polykarbonát, sklolaminát)

Polykarbonát je termoplastický polymer neboli termoplast. Polykarbonát má dobrou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazu a dobré optické vlastnosti.

Sklolaminát je tvořen z polyesterové pryskyřice a sklených vláken. Sklolaminátové desky vykazují perfektní mechanické vlastnosti. Díky skelnému vláknu výborně odolávají sněhu a větru.

Polyester - mimořádně odolný materiál z tepelně vytvrzené polyesterové pryskyřice a nosné výztuže ze skelných vláken. Použité materiály dávají výrobku výborné užitné vlastnosti - zejména vysokou odolnost vůči UV záření a dlouhodobou životnost. U průsvitných desek nedochází ke snížení světelné propustnosti vlivem stárnutí.

Především v extrémních podmínkách při velmi nízkých teplotách si světlopropustné desky uchovávají svou vysokou odolnost vůči nárazům, jak v interiéru, tak v exteriéru. Nevláknitá struktura desek vytváří vysoce hladký povrch, což zabraňuje zachycování prachu a nečistot a zajišťuje silnou rezistenci vůči námraze.